ITT VEDD MEG
×
Térkép megjelenítése

Obchodné a zdravotné výhody výškovo nastaviteľného stola

Vzťah medzi pohodlím a produktivitou zamestnancov je dlhodobo známy. V skutočnosti si až 75% zamestnancov pracujúcich v kanceláriách myslí, že zamestnávatelia by mali urobiť viac v záujme proaktívnej prevencie zdravotných problémov.

Nákup výškovo nastaviteľných stolov je jednoduchým a praktickým opatrením na podporu pohody zamestnancov a zároveň ich produktivity.

Podľa prieskumov zvyšuje používanie výškovo nastaviteľných stolov produktivitu o 46%.

Ako vplývajú výškovo nastaviteľné stoly na zdravie?

Tieto výškovo nastaviteľné stoly predovšetkým zlepšujú držanie tela a drasticky znižujú problémy chrbta a iné zdravotné problémy. Okrem toho, ak zamestnanci pracujú v stoji, sú vnímavejší, čo im umožňuje byť aj produktívnejšími v práci.

Výhody výškovo nastaviteľných stolov

Zdravé telo prispieva k zdraviu mysle a naopak. Je dokázané, že používanie výškovo nastaviteľných stolov výrazne prispieva k dobrej nálade zamestnancov, pretože u nich namerali nižšiu stresovú úroveň a vyššiu úroveň energie. Šťastná pracovná sila je produktívna pracovná sila.

Používanie výškovo nastaviteľného stola môže pomôcť aj pri udržaní štíhlosti. Iba tým, že pravidelne vstanete počas výkonu práce, môžete spáliť o 170 kalórií viac, ako keby ste celý deň sedeli. Výsledkom môže byť až 850 kalórií za jeden pracovný deň, čo je dobrá správa pre každého, kto disponuje kúpeľňovou váhou.

Dlho je známe, že vytrvalosť je dôležitá pre zamestnanca v kancelárii. Státie môže pomôcť znížiť krvný tlak, resp. riziko vzniku kardiovaskulárnych ochorení tým, že znižuje čas strávený sedavou prácou.

Bolesť chrbta môže viesť k zníženiu výkonu a depresii. Môže viesť k práceneschopnosti a ohrozeniu produktivity. Výskumy preukázali, že používanie výškovo nastaviteľného stola môže mať mimoriadne pozitívny vplyv na bolesť chrbta a krížov.

  • 71% britských zamestnancov tvrdí, že čím dlhšie sedia pri práci, tým ťažšie zostávajú ostražití.
  • Jedna tretina zamestnancov trpela bolesťami chrbta a krku súvisiacimi s výkonom práce.

 

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/7-benefits-of-a-standing-desk#section1