ITT VEDD MEG
×
Térkép megjelenítése

Dôležité smernice kvality vzduchu

 

 

True HEPA filter

Medzi filtrami podobnými HEPA, keď nakupujete filter pre čističku vzduchu. Na to, aby filter získal klasifikáciu True HEPA filtra, musí vyhovieť testu na dioktylftalátový aerosól a musí vykazovať minimálnu účinnosť 99,97% pri odstraňovaní prachových častíc menších ako 0,3 mikrónov. Aj keď filtre typu HEPA a filtre podobné HEPA filtrom sú lacnejšie, ich účinnosť je tiež výraznejšie nižšia ako účinnosť TrueHEPA filtrov, najmä ohľadom častíc, ktoré sú menšie ako 1 mikrón. Je dôležité, aby ste zo vzduchu odstránili aj častice menšie ako 1 mikrón, pretože tieto častice sa môžu dostať do krvného obehu, čím prispievajú k vzniku rôznych ochorení.


CADR

Čističky vzduchu Fellowes® získali certifikát Association of Home Appliance Manufacturers (AHAM) s číslom tri pre Clean Air Delivery Rate (CADR), čo označuje množstvo vzduchu filtrovaného čističkou (v jednotke kubické stopy/minútu). Existujú tri klasifikácie CADR, jedna pre dym, jedna pre peľ a jedna pre prach. Čím vyššie je číslo, tým rýchlejšie čistička vzduchu filtruje vzduch.

 

 

 


Allergy UK

 

Pečiatka Allergy UK znamená, že bolo vedecky dokázané, že AeraMax™ znižuje prítomnosť peľov, plesní, roztočov, dymu, mačacích a psích chlpov vo vzduchu.

 

 

 


Energy Star

Čističky vzduchu Fellowes® disponujú aj certifikátom Energy Star. Čističky vzduchu s certifikátom Energy Star sú o 40% energeticky úspornejšie ako necertifikované modely.

 

 

 

 

 


Sanitized

Uhlíkové filtre čističiek vzduchu Fellowes® sú chránené technológiou Sanitized, ktorá účinne zabraňuje množeniu baktérií, húb a roztočov. To je dôležité preto, lebo bez tejto technológie sa mikróby môžu dostať do filtra a následne sa opäť šíriť vo vzduchu.