ITT VEDD MEG
×
Térkép megjelenítése

Ako funguje čistička vzduchu?

Keď spoznáte fungovanie filtrov čističky vzduchu, okamžite pochopíte, ako efektívne dokáže čistička vzduchu zlepšiť kvalitu vzduchu v interiéri.

 

4-stupňový systém čistenia

 

Čistenie vzduchu je naozaj ľahkou úlohou s čističkami vzduchu Fellowes®, ktoré zo vzduchu dokonale odstránia 99,97% znečisťujúcich látok menších ako 0,3 mikrónov. Môže byť použitá:

S uhlíkovým filtrom

Sanitized® Technológia

S True HEPA filtrom

PlasmaTRUE™ Technológia

 

 

 

 

 

 

 


Prečo si vybrať uhlíkový filter?

Na uhlíkovom filtri sa pod vplyvom kyslíka otvárajú milióny pórov. Pachy, plyny a chemické výpary sa do nich doslova vsajú. Uhlíkové filtre predstavujú prvú obrannú líniu v čistení vzduchu, pretože filter s aktívnym uhlím hmotnosti 1 libry si poradí s plochou 60 hektárov.

Prečo si vybrať technológiu Sanitized®?

Uhlíkové filtre Fellowes® sú chránené technológiou Sanitized®, ktorá účinne zabraňuje množeniu baktérií, húb a roztočov. To je dôležité preto, lebo bez tejto technológie by sa mikróby mohli dostať do filtra a následne sa opäť šíriť vo vzduchu.

Ako funguje HEPA filter?

HEPA (High Efficiency Particulate Arresting) je vysoko účinný filter pevných častíc. Filter HEPA pôvodne používala Americká komisia pre atómovú energiu v 50. rokoch 20. storočia na odstránenie rádioaktívnych častíc malých rozmerov. HEPA filtre boli navrhnuté tak, aby zachytili aj úplne malé čiastočky vo vzduchu. Harmonikový tvar filtra zvyšuje jeho povrchovú plochu, čím mu umožňuje zachytiť viac čiastočiek. Keďže vzduch prechádza cez filter, čiastočky sú zachytené vo filtračných vláknach podobných labyrintu v tvare harmoniky. HEPA filter ľahko odfiltruje prach, spóry húb a chlpy malých domácich zvierat. Je dôležité rozlišovať medzi True HEPA (skutočný HEPA) filtrom, filtrom typu HEPA a HEPA-podobným filtrom.

PlasmaTRUE™ technológia

Ďalšou typickou výhodou čističiek vzduchu Fellowes je technológia PlasmaTRUE, ktorá bezpečne odstraňuje znečisťujúce látky nachádzajúce sa vo vzduchu a poskytuje molekulárne čistý vzduch, pretože okamžite neutralizuje baktérie a vírusy nachádzajúce sa vo vzduchu. Technológia PlasmaTRUE vytvára „plazmové vzduchové pole“ z voľne sa pohybujúcich nabitých častíc (elektrónov a pozitívnych iónov). Tieto nabité častice okamžite čistia filtrovaný vzduch bez toho, aby vytvárali znečisťujúce látky.