ITT VEDD MEG
×
Térkép megjelenítése

Riziká ochrany údajov a práca na diaľku

Práca na diaľku je príťažlivá pre viacerých ľudí. Sloboda pracovať z domu, vlastný časový rozvrh sú skutočne príťažlivé pre priemerného zamestnanca. Avšak z obchodného hľadiska predstavuje práca na diaľku vážne riziko z hľadiska ochrany údajov.

 

Pracujte bezpečne aj pri práci na diaľku

Ak zamestnanci pracujú na diaľku, je potrebné preskúmať aj riziká ochrany údajov, so zvláštnym ohľadom na nebezpečenstvá používania internetu. Školením zamestnancov je možné znížiť toto nebezpečenstvo.

 

Bezplatné Wi-Fi

Bezplatné Wi-Fi sa stalo bežným v kaviarniach, krčmách, knižniciach, železničných staniciach, hoteloch a v iných verejných priestoroch. Prináša to však neustále riziko úniku údajov, pretože prostredníctvom hekerov sa môžete pripojiť na falošnú sieť a takto majú okamžite „vo vrecku“ všetky údaje prenášané cez internet.

V zmysle opatrnosti sa oplatí vyhýbať verejným wi-fi sieťam, namiesto toho sa pokúste pripojiť svoje zariadenie na internet zdieľaním mobilného internetu, ak je nevyhnutná práca online.

 

 

Sledovanie cez plece

Toto je najjednoduchší a najčastejší spôsob krádeže informácií. Sledovanie cez plece (informácia je získaná pozeraním sa niekomu cez ramená) je väčšinou spájané s krádežami PIN kódov pri bankomatoch. Avšak aj zamestnanci pracujúci na diaľku sa môžu stať terčom osôb sledujúcich cez plece, čím môžu prísť o cenné obchodné aj súkromné informácie.

 

 

 

 

 

 

Filter na monitor s ochranou voči nahliadnutiu môže predstavovať skutočnú zmenu, chráni obrazovku pred zvedavými pohľadmi. Je k dispozícii v rôznych veľkostiach a z 30° uhla sú vďaka nemu informácie na obrazovke úplne nečitateľné. Umožňuje normálne fungovanie bez poškodenia obrazovky, ľahko sa pripevňuje a neskôr odstraňuje.

 

Používanie cloudu

Používanie cloudu sa môže javiť ako ideálne pre ľudí vykonávajúcich prácu z domu. Všetky informácie sú ľahko dostupné, keď sú potrebné, nech už pracujete kdekoľvek. Ako to už bolo v prípade viacerých celebrít alebo spoločností, hekeri nešetria ani cloud, ani to nie je vždy bezpečné riešenie. Je dôležité si uvedomiť, že pri používaní cloudu je bezpečnosť údajov rovnako veľká zodpovednosť ako bez neho.