ITT VEDD MEG
×
Térkép megjelenítése

Čo spôsobuje zaseknutie papiera?

Zaseknutie papiera je najčastejším zdrojom frustrácie pri skartovaní dokumentov. Zaseknutie je zvyčajne výsledkom nadmerného podávania, nesprávneho podávania alebo príliš rýchleho podávania. Ak si uvedomujete tieto časté chyby a vyberiete si skartovač dokumentov, ktorý poskytuje prevádzku bez zaseknutia, ľahko sa môžete tohto problému zbaviť.

Nadmerné podávanie

Ak vkladáte naraz priveľa papiera do otvoru podávania, môže to spôsobiť zaseknutie papiera. Znalosť kapacity papierov (aké množstvo papiera je váš stroj schopný spracovať) môže pomôcť zabrániť tomuto problému. Okrem toho môžete prekonať tento problém zakúpením takého stroja, ktorý poskytuje prevádzku bez zaseknutia a elektronicky sníma, ak do otvoru na podávanie vložíte priveľa papiera.

Nesprávne podávanie

Zaseknutie papiera môže spôsobiť aj vloženie poskladaného alebo pokrčeného papiera. Skartovač dokumentov s pokročilou technológiou bez zaseknutia papiera zabraňuje zaseknutiu alebo ho obráti takým spôsobom, aby bolo možné papier ľahko vybrať.

Rýchle podávanie

Za rýchle podávanie sa považuje, ak je vložený do stroja ďalší zväzok papiera skôr, ako skartovač dokumentov dokončí skartovanie predchádzajúcej dávky. Stroje vybavené technológiou bez zaseknutia registrujú rýchle podávanie, zastavia skartovanie dokumentov a umožnia vám odstrániť prebytočný papier skôr, ako spôsobí zaseknutie.