ITT VEDD MEG
×
Térkép megjelenítése

Ako namazať skartovač dokumentov v záujme kontinuálneho výkonu

Podobne ako to je s autom, aj skartovač dokumentov je potrebné v záujme udržania optimálneho výkonu neustále mazať. Pre namazanie stroja stlačte a podržte tlačidlo „Späť“ a nalejte olej do dávkovacieho otvoru skartovača dokumentov, pričom tlačidlo naďalej držíte stlačené. Podržte tlačidlo stlačené ešte ďalších 10 sekúnd, aby ste sa uistili, že olej sa správne roztiekol medzi nože. Trvá to iba niekoľko sekúnd, avšak pravidelným mazaním môžete zabrániť poškodeniu rezacích nožov.

Aký olej použiť pre skartovač dokumentov?

Nepoužívajte aerosólové oleje pre skartovače dokumentov. Takéto mazivá sú na báze ropy a sú vysoko horľavé. Pre všetky skartovače dokumentov s rezaním na konfety používajte výhradne oleje na rastlinnej báze, ako napr. Fellowes Údržbový olej. Fellowes Údržbový olej používajte aj pre skartovače dokumentov s vysokou bezpečnostnou úrovňou, resp. aj pre stroje vybavené Auto-oil funkciu vhodné do veľkých kacelárskych priestorov.

Ako často je potrebné namazať skartovač dokumentov?

Ak si všimnete, že skartovač dokumentov pracuje ťažko alebo sa ľahko zasekne, potom je už určite načase namazať ho. Pokiaľ často používate svoj skartovač dokumentov, potom je najlepšie ak pri každom vyprázdňovaní nádoby na odpad namažete stroj.